Az ősz már a küszöbön áll, és itt az ideje, hogy átgondold és gondosan megtervezd otthonod őszi átalakítását. Különösen, ha már van okosotthonod! Fontos tisztában lenni azzal, hogy az okosotthon energiafogyasztása évszakonként változik, mivel az okosrendszer működtetése a kinti hőmérséklettől és időjárástól függ. Tehát csak akkor fog jól működni, ha folyamatosan figyeljük és frissítjük az eszközeink működését. Nem kérdés, hogy okosotthonunkat fel kell készítenünk az őszre! Mi megmutatjuk, hogyan! Ebben a cikkben megnézzük a legfontosabb eszközöket, amelyek a rendszer és az energiatakarékosság szempontjából különös figyelmet igényelnek.
Kapcsolja vissza az intelligens termosztátot!
Igen, az okosotthon valóban okos, és valószínűleg jól alkalmazkodik a napi rutinhoz és az elvégzett beállításokhoz. Az őszi hűvösebb időjárás beköszöntével azonban érdemes egy kicsit „újrakapcsolni”. Mindenekelőtt jó, ha 21 fok körüli ideális hőmérsékletet állít be (ez akár alváshoz is optimális lehet), és ha van kandalló vagy egyéb fűtés a lakásban, akkor azt is érdemes figyelembe venni.
Másodszor, az egyéni preferenciáktól függően az alsó határt is érdemes 18-20 fok körüli értékre beállítani. A két tartományt akár variálhatja is a különböző helyiségekben, attól függően, hogy mennyi időt tölt az egyes helyiségekben. Természetesen minél alacsonyabbra állítja a határt, annál több energiát takarít meg. Végül, beállíthat egy alacsonyabb határértéket is, ami ideális, ha nem tartózkodik otthon, vagy inkább hűvösebb szobában alszik (12-15 fok).
Ha a háziállata otthon van, akkor is ügyeljen arra, hogy ne legyen túl hideg a házban.
Ha pedig őszi vagy téli nyaralást tervez, ellenőrizze okostelefonján a „nyaralási üzemmódot”, hogy a fűtésszabályozás akkor is működjön, amikor Ön néhány napig távol van.
A fények és a redőnyök átprogramozása
Ahogy beköszönt az ősz, a nappalok rövidebbek lesznek, és jó ötlet, ha ennek megfelelően állítja át otthonában a világítást. A programozhatósággal pedig minden tudás a tenyerében van! Ráadásul ez egy jó megoldás az energiatakarékosságra is. Napközben kikapcsolhatja a világítást, vagy egyszerűen csak hangulatvilágítást biztosíthat, amíg haza nem ér. Vannak olyan intelligens világítási rendszerek is, amelyek automatikusan működnek fényérzékelőkkel, így napkeltekor kikapcsolnak, és éjszaka újra bekapcsolnak. De ha van egy professzionális okosotthon-rendszere, akkor mindent távolról vezérelhet, és ezeket az eszközöket tetszés szerint automatizálhatja.