Miért legyen átszellőzve?
Egy tetőrendszer sokkal több funkciót lát el, mint amire először gondolnánk. Az átszellőző levegő bejutásáért is a szakszerűen kivitelezett tető a felelős, épp ezért építkezés vagy felújítás során az átszellőzés kiépítését is szem előtt kell tartani.
A megfelelő átszellőzés legfontosabb elemei a kúpalátét, lezárófésű, szellőzőléc, szellőzőszalag és szellőzőcserép. Ezeknek az elemeknek a többsége megakadályozza a porhó, csapóeső és rovarok bejutását a tető alá. Ezzel egyidőben viszont segítik a kinti levegő bejutását a tetőcserép alatti térbe.
Tetőépítéskor az első sor cserepet kiemelt tetőléc helyett érdemes szellőzőlécre építeni, hogy azon keresztül is beszellőző keresztmetszetet nyerjünk, méghozzá pont a minimálisan előírt 200 cm2/m közeli értéket.
A jó szellőzés kiépítése azért is fontos, mert a kinti hőmérséklethez képest nyáron például sokkal melegebb lehet a tetőcserép alatti térben. Viszont ha a levegő szabadon tud áramolni – a szellőző elemeknek köszönhetően –akkor a kinti hűvösebb levegő segíthet a felforrósodott tetőcserép alatti tér hűtésében.
Szellőzőcserepeket a tető felső részén, a gerinc és élek mentén, felülről a második sorban használunk, valamint ott is, ahol áttörések vannak a tetősíkon, például egy tetősík ablak vagy kémény. Így a megtört tetőszakaszon is biztosítva lesz az átszellőzés. A rendszerelemeket ugyanabból az anyagból és ugyanabban a színben is meg tudjuk venni, mint amiből a cserepeink készültek, így könnyedén esztétikus tud maradni a tetőnk.
Bár ezek a kiegészítő elemek a tető más-más pontján helyezkednek el, mégis egy célt szolgálnak: hogy a levegő ki- és beáramoljon a tetőcserép és a tetőfólia közötti térben. A hűtő hatás mellett olyan problémák előzhetők meg, mint a nedvesedés miatti korhadás, befülledés, szóval érdemes szakszerűen felszerelni a tetőrendszert szellőzést segítő elemekkel.
Barkácsáruházainkban és tüzéptelepeinken szaktanácsadók várják Önt a megfelelő Bramac termék kiválasztásához!